*hi five culture* #10

Autor: Natalia Pavlovicova | 11.9.2016 o 19:13 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  338x

(5x kam za kultúrou každý týždeň) *hi five culture!* 12.9 - 19.9. Každý týždeň päť (podľa mňa) super kultúrnych akcii! Tento týždeň:

#1 *Dobrý trh*- Nie je nič lepšie, ako mať dobrých susedov. Okrem toho, že v prípade núdze požičajú cukor, polejú kvety alebo postrážia psa, vždy je super, keď sa máte s kým ráno pozdraviť, trocha zavtipkovať. Ale na to, aby vzťahy medzi susedmi fungovali, (alebo vôbec boli) musia mať nejaký timebuilding! A s touto myšlienkou vznikol Dobrý trh - aby sa medzi susedmi zabudlo na anonymitu mesta a utužili sa dobré medziľudské vzťahy. Organizujú všelijaké akcie a jednou z nich je aj Dobrý trh na Panenskej, ktorý teraz bude mať 5. výročie. Bude tam aj super sprievodný program, napr. vystúpenie konzervatória, koncert Pary, workshop Dobrý komiks, divadlo pre deti.

kde? Panenská, Bratislava

kedy? 15.9 (štvrtok) od 10:00

web: tu

article_photoarticle_photo

#2 *Local heroes*- Ako je napísané v popise eventu na facebooku: "Tie najlepšie domáce kapely v úlohe DJov!" Super nápad a budú tam aj (moji obľúbený) Walter Schnitzelsson! Bude to zakončenie trhu Sashe v Starej Tržnici a bude to dlhá noc, ale veď na druhý deň je voľno! (Povinné je len potom vstať na Dobrý trh!)

kde? KC Dunaj

kedy? 14.9 (streda) 21:00

vstupné: 5€

fb event: tu

article_photo

#3 *Sám na javisku*- Festival divadla jedného herca bude v Trenčíne tento rok trvať 4 dni a predstaví sa na ňom 14 umelcov. Je to už 22. ročník a je to jediný festival monodrámy na Slovensku. Bude určite zaujímavé už len sledovať, ako si 1 herec na javisku musí získať a zaujať diváka.

kde? 1.komorná divadelná scéna, Klub lúč, Trenčín

kedy? 15.-18.9 (štvrtok - nedeľa)

vstupné: závisí od predstavenia

fb event: tu

#4 *Zažít město jinak*- Skvelý nápad združenia Auto*Mat! Jeden deň, keď to na uliciach Prahy bude vyzerať úplne inak. Pestro, veselo a priateľsky. V celej Prahe, 90 lokalít! Ja odporúčam Zónu u Veverkovy - bude tam najväčšia antistresová omaľovánka, Papírna workshop, cviciť sa yoga, je tam kníhkupectvo PageFive a hlad určite vyrieši Bistro 8.

+ majú vtipnú pozvánku!

web: zazitmestojinak.cz

fb page:tu 

kedy? 17.9 (sobota)

kde? Praha

article_photoarticle_photo

#5 *Vernisáž Background - Michal Turkovič* - Hľadala som niečo zaujímavé a niečo tak trochu skryté. A našla som Atelier XIII. ! Skrytý v Panskej ulici v Bratislave a tento týždeň bude akurát vernisáž novej výstavy. Diela Michala Turkoviča sú dosť odvážne, abstraktné a o svojej tvorbe vie rozprávať, ako je vidno z jeho portfolia

fb event: tu 

kde?  Atelier XIII. , Panská 13, Bratislava

kedy? 16.9 (piatok)

Pekný víkend!

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zomrel Gene Cernan, posledný muž, ktorý kráčal po Mesiaci

Cernan strávil na povrchu Mesiaca 73 hodín. Astronaut mal slovensko-českých predkov.

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Dopravca končí koncom januára.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.


Už ste čítali?