*hi five culture* #1

Autor: Natalia Pavlovicova | 30.5.2016 o 8:52 | (upravené 1.6.2016 o 19:09) Karma článku: 2,06 | Prečítané:  372x

(5x kam za kultúrou každý týžden)  *hi five culture!* 30.5 – 5.6 Každý týžden päť (podľa mňa) najsuper kultúrnych akcii na Slovensku a v Česku, pre všetkých, ktorí nevedia kam za kultúrou a čo s voľným časom! Tento týždeň: 

#1 BRaK Bratislavský knižný festival - super super akcia plná dobrých ľudí a literatúri. Určite sa zastavte na výstave ilustrátora Miroslava Šaška (jeho „cestopisy“ sú hravé a krásne!) v Univerzitnej knižnici, je to otvorenie výstavy a zároveň celého BraK je vo štvrtok 18:00. 
+môj tip: Typografická prechádzka mestom v nedeľu 16:00.
(viac info: www.brakfestival.sk ) 
kde? Bratislava, Zichyho palác (Ventúrska 9) 
kedy? 2.-5.6 (štvrtok-nedeľa)
vstup voľný 

#2 Literárne soirrée II. – Už druhý krát sa spoja všetky amatérske dielka a vznikne táto super akcia! Vstup je voľný ale treba si rezervovať lístky (www.klubluc.sk ). Inak pokiaľ nie ste z Trenčína, chekujte fb Literárne soirrée a možno bude aj vo vašom meste! 
(fb event:  
kde? Trenčín, Klub Lúč
kedy? 1.6 (streda) 18:00 
vstup voľný, povinná rezervácia

#3 Sobotný trh – Stará známa akcia, ale neomrzí! Každú 1. sobotu v mesiaci je trh Piac-markt v Starej Tržnici. Super atmosféra, ľudia a potraviny! (viac info: www.staratrznica.sk ) 
+môj tip: Určite si vyberte aj nejaký kozí syr! A tiež koláč! (a pokiaľ si urobíte výlet do Bratislavy zastavte sa aj v Slovenskej národnej galérii SNG) 
kde? Bratislava, Stará tržnica 
kedy? 4.6 (sobota) 8:00-13:00
vstup voľný 

#4 Pražské jaro – Už 71. medzinárodný hudobný festival! Kvalitná klasická hudba pre všetkých znalcov aj neznalcov. Prebieha už skoro 3 týždne a ponúka rôzne sólové aj orchestrálne vystúpenia. A majú super akciu, na cestu do Prahy na Pražské jaro vlakom získate zľavu 50%! Tak si urobte výlet do Prahy a napríklad piatok večer 20:00 v Rudolfine bude klavírny koncert Maurizia Polliniho a bude hrať stará známe overené Schumannove a Chopinove skladby. 
(viac info: www.festival.cz ) 
kde? Praha, rôzne miesta
kedy? 12.5-4.6 
vstupy od 300 kč

#5 Art District 7 – Praha 7 tá teda vie ukázať kultúru! Vo štvrtok večer bude sprístupnených 30 zaujímavých (kultúrych) miest – komentované výstavy, prednášky, filmy... Moje typy sú určite Designiq (prednáška ako funguje toto grafické štúdio + výstava plagátov českých dizajnérov), DOX (vždy super výstavy k aktuálnym témam), Bio Oko (prehliadka kina a ako to vlastne všetko v kinách funguje?), Monom (ako to je v architektonických štúdiách?) a vlastne aj všetky ostatné sú úplne super! 
kde? Praha 7
kedy? 2.6 (štvrtok)
vstup zadarmo! 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Architekt: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?


Už ste čítali?