*hi five culture* #4

Autor: Natalia Pavlovicova | 19.6.2016 o 15:23 | (upravené 20.6.2016 o 20:50) Karma článku: 2,47 | Prečítané:  357x

(5x kam za kultúrou každý týždeň) *hi five culture!* 20.6 – 26.6 Každý týždeň päť (podľa mňa) najsuper kultúrnych akcii! Tento týždeň:

#1 *Apetit piknik* - Časopis Apetit už 6. rok pozýva na piknik! Tentokrát v parku Grébovka v Prahe. Budú tam samé dobroty od výmyslu sveta. Určite nakuknite aj na nejaký workshop. Podľa mňa bude super ten o zmrzline, organizuje ho jedna z najlepších pražských zmrzlinární (ako to má aj v názve) Crème de la Crème a bude ho viesť jej "grand chef" Honza Hochsteiger. A vstup je zdarma!

kde? Praha, park Grébovka

kedy? 25.6. (sobota)

viac info: http://piknik.apetitonline.cz/

#2 *HALA 2016* - Je to super, keď sa začne niečo nové na mieste, kde niečo skončilo. A takto začala fungovať akcia HALA v priestoroch bývalých výrobných halách Merina. Každý rok majú umelci svoj vlastný priestor na tvorbu a ukážku svojich diel. Veľa z nich reaguje na históriu priestorov a snaží sa využiť monumentálnosť a jedinečnosť hál. Toto podujatie bude trvať celý týždeň + v sobotu budú koncerty, workshop, blšák, projekcie – program na celý deň. Ale predtým, než tam vyrazíte, vytlačte si mapu, lebo je to celom skrytá akcia.

kde? Trenčín, Hala Merina

kedy? 20.-25.6. (pondelok-sobota)

vstup?  7 € dospelí/ 4 € študenti

viac info: http://www.halasympozium.sk/#desc-section

#3 *Art film fest Košice/IFF Trenčianske Teplice* - Na východe sa majú, keď je tam hlavné mesto kultúry a teraz ešte aj filmový festival. Síce sa presťahoval do Košíc, ale aj v Trenčianskych Tepliciach čosi ostalo. A aj keď má iba 4 dni, ponúkne super filmy. Teraz si môžete kúpiť permanentku za 10 eur (5 eur pre študentov) na celý festival a potom už iba chodiť z jedného kina do druhého, oddychovať v kúpeľoch a jesť kúpelné oplátky.

kde? kedy? Košice 20.-25.6. (pondelok-sobota)

                 Trenčianske Teplice 23.-26.6. (štvrtok-nedeľa)

viac info:http://artfilmfest.sk/ (AFF)

             http://festivalteplice.sk/ (IFF)

article_photo (http://artfilmfest.sk/)

#4 *Deň jógy* - Super akcia naozaj pre všetkých, ktorí majú radi jógu alebo pre tých, ktorí by si ju radi vyskúšali. Bude sa cvičiť po celom Slovensku a Česku (a po celom svete) na rôznych miestach. Je to zdarma a karimatky sú k dispozícii tiež!  ♥ - ̗̀ trust yoga  ̖́-  ♥ 

kedy? 21.6. (utorok)

kde? rôzne miesta, mestá

viac info : www.denjogy.sk 

#5 *Karpaty Magiczne a Pablo Sanz - Zraková pyramída* - Hovorí sa, najlepšie na koniec a ja si myslím, že tento výlet bude "pecka"! Ako sami píšu, bude to skôr “etnobotanický soundwalk”, spojí sa koncert, príroda, piknik, turistika, architektúra a pôjde sa do Súľova s etnobotanikom Marekom Styczyńskim (ktorý bude spolu s Annou Nacher hrať ako duo Karpaty Magiczne). A zrakovú pyramídu od architekta Juraja Gábora naozaj stojí za to vidieť. Tak berte batôžky a ide sa na turistiku, ako za starých čias. (Taký koncoročný výlet!) Stretáva sa na železničnej stanici v Záriečí, ale pristúpiť môžete aj po trati smerom do Zbyňova. 

kde? Súľov

kedy? 26.6. (nedeľa)

viac info: https://www.facebook.com/events/1671096993154424/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Architekt: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?


Už ste čítali?